top of page

O MNĚ

Chci, abyste se cítili a vypadali skvěle! Chci vám pomoci si uvědomit, že jedině vy nesete plnou zodpovědnost za své volby týkající se vašeho životního stylu. Chci ve vás vyprovokovat zvídavost ohledně dogmat o tom co je a není zdravé a nasměrovat vás k úspěchu.

Změna přichází s vaší další volbou. Přestaňte slepě naslouchat doporučeným denním dávkám a začněte naslouchat svému tělu. V ten moment se začnou dít zázraky.

P.S.: Doporučuji pouze takové stravování, pohyb a další aspekty životního stylu, které mám osobně vyzkoušené a které se mi prokázaly jako úspěšné. A i přesto, že se můžete vsadit, že se každý den zodpovědně snažím být Primal na sto procent, také jsem jenom člověk. Občas mám stres, jet lag při cestování, ne vždy se dobře vyspím nebo dostanu do postele tak brzy, jak bych si přála, někdy to přeženu v posilovně, občas jsem líná a někdy si dám zmrzlinu. I já občas využiji pravidla 80/20, ale nechci ho zneužívat.

 

V roce 2018 mi byl diagnostikován syndrom polycystických vaječníků (PCOS) a dosud jediným prokazatelně úspěšným lékem na tento syndrom je ketogenická dieta (Primal s přísnějším omezením sacharidů). Tento způsob života JE dlouhodobě udržitelný. Když “jsem na keto”, cítím se nejlépe a můžu dělat vše, co mám ráda, aniž bych musela řešit nedostatek energie, plánování jídla, počítání kalorí nebo hladovění.

 

Na začátku roku 2019 jsem i přes nepříznivou diagnózu překvapivě otěhotněla a v říjnu přivedla na svět zdravou holčičku. Nepodstoupila jsem přitom žádnou hormonální léčbu. Pouze jsem se snažila dodržovat primal pravidla nejlépe, jak jsem v každý daný moment dokázala. 

 

To samozřejmě neznamená, že musíte zákonitě být také na ketogenické dietě, abyste dosáhli svého gólu, ať už je jakýkoliv. Co vyhovuje mně, nemusí být zas až tak příjemné pro vás. Věnujte chvíli pozornost svému tělu a najděte si vlastní primal komfortní zónu. Když po prvních dvou či třech týdnech hned neuvidíte výsledky, nevěšte hlavu. Běžnému člověku trvá průměrně tři týdny, než se novému režimu přizpůsobí, někteří ale potřebují i více času. Tak buďte trpěliví a máte-li otázky, podívejte se na FAQ nebo mi napište.

 

Děkuji za vaší důvěru a za to, že mě necháte ukázat vám cestu. Budu se co nejvíce snažit, abych nezklamala. 

 

Lenka Havlíček.

lenka-profile-small.jpg

VÍCE O MNĚ

Jmenuji se Lenka Havlíček a jsem autorkou Primal Plánu. Původně jsem z Prahy, ale žiji v Los Angeles. 

V Kalifornii pracuji jako certifikovaná instruktorka power jógy a sculpt jógy (power jóga kombinovaná se silovým tréninkem v místnosti zatopené na 40 stupňů), jsem ACE certifikovaný osobní trenér a Primal Health Coach (zdravotní kouč se zaměřením na Primal životní styl) certifikovaný v Primal Health Coach Institutu v Malibu, který založil Mark Sisson, autor bestselleru “Primal Blueprint”.

Vše, co s vámi sdílím na těchto stránkách, je založeno na vědeckých studiích z posledních let, ale především na mé vlastní zkušenosti. Vše, co vám radím, jsem si sama vyzkoušela a ověřila.

 

Nenechte se mýlit. Zbožňuji jídlo a vychutnávám si každé sousto. Kromě vaření, je mojí největší vášní cestování, focení a všechny druhy pohybu (i když týmové sporty nejsou moje parketa :). Vždy mě fascinovalo lidské tělo a způsob, jakým ho příroda “nadesignovala”, tak aby fungovalo perfektně a efektivně. Jen si občas říkám, kéž bychom se tak moc nesnažili toto veledílo zničit.

 

Ani já nejsem bez viny. Po letech úmoru na běžeckém trenažéru a trápení se různými dietami bez viditelného výsledku jsem si uvědomila, že cesta ke zdraví, fyzičce a kráse je možná mnohem jednodušší. Stačí se zamyslet nad tím, že jedině to, co do těla dáváme, od něj můžeme očekávat. Vážně si myslte, že když se budete trápit ve fitku a hladovět, výsledek bude stát za to?

 

Poté, co jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, jak vám Primal může (v dobrém slova smyslu) změnit život, rozhodla jsem se vytvořit projekt, který bude denně inspirovat další ke změně. Tím projektem jsou tyto stránky - Primal Plán, kde s vámi sdílím své zkušenosti, šířím informace a pomáhám tak ostatním zbavit se všech dogmat ohledně zdravého životního stylu. Chci vám ukázat, že můžete ovlivnit své geny, zhubnout, být silní a těšit se skvělému zdraví, aniž byste u toho museli trpět, hladovět nebo dřít do úmoru.  Chci nabídnout pomocnou ruku a vést vás ke zdraví a vysněné postavě cestou, která pro nás jako pro lidský druh byla přírodou originálně (PRIMÁLNĚ) navržená a která funguje. Chci vám dát potřebné informace a zároveň inspirovat recepty, cvičením a celkově podporovat vaše rozhodnutí přijmout zodpovědnost za své zdraví. 

 

Pokud se tu na chvíli zdržíte a porozhlédnete, zjistíte, že se nezaměřuji pouze na nízkosacharidovou dietu (i přesto, že 80% kompozice vašeho těla závisí na stravování). Neměli bychom ignorovat další aspekty zdravého životního stylu, jako jsou pohyb, spánek, regulace stresu a schopnost celkově zpomalit.

Díky vlastní zkušenosti nemám ani na vteřinu pochybnosti, že Primal životní styl může (a měl by) změnit životy lidí po celém světě. Principy Primal jsou jednoduché, snadno dodržitelné a naprosto osvobozující. 

 

Bez ohledu na to, v jakém bodě se nacházíte právě dnes, vždy se můžete rozhodnout a začít se změnou hned teď. 

bottom of page